18 Aralık 2017

Akdeniz’in sarı gülüne!

Kavrayışıyla Akdeniz’in sarı sıcak güneşini taşımıştı zemherinin vatanı Dersime. Şimdi kim cüret edip düşenlerin unutulduğunu söyleyebilir. Biz ki haykırarak ağlayıp gözyaşı ve kanla ant içenleriz

HABER MERKEZİ(28.11.2017)-Yokluğa bel bağlayanların kahramanlık için derin uykulara daldığı tamda bu zamanlarda devrimi, eylemin yoldaşlığıyla büyütmek ve elbette proletaryanın dönüştürücüsü olmak için duvağını alıp yürüdü Toroslardan Munzurlara.  İnce Mehmet in destanını severdi. Yara almak öldürmez bunu iyi bilenlerdendi. Zulmün tiranlığına karşın önce yıkıma sonrada o muazzam inşaya inanırdı. Kavrayışıyla Akdeniz’in sarı sıcak güneşini taşımıştı zemherinin vatanı Dersime. Şimdi kim cüret edip düşenlerin unutulduğunu söyleyebilir. Biz ki haykırarak ağlayıp gözyaşı ve kanla ant içenleriz.

İnkar edilemez, evet, yaralıdır fikirlerimizdeki vicdan, ama bir o kadar da pusudadır. Ve hakikatin intikamı mutlak alınacaktır. Özlemin merhemine her tutuşan can için daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Ama özgürlük yoksa alınacak intikamların manası da yok. Bunu iyi biliyoruz. Ezilmemek ve ezdirmemek için tüm yırtıcılara karşın vermiş olduğun bu kavga biriken öfkemizde harmanlanmaktadır. Yankılanacak ve sonra büyüyecektir senin seslenişin. Büyüyecektir Akdeniz’in sarı gülüşleri.

Bir yoldaşın