21 Ocak 2018

Dağların Şahini(Yılmaz Kes) Dersim’de kavga sloganlarıyla uğurlandı!

1 Ağustos tarihinde Ovacık’ta şehit düşen MKP MK-SB ve Genel Sekretarya üyesi Yılmaz Kes (Şahin) bugün memleketi Dersim’de sloganlar ve kavga marşlarıyla sonsuzluğa uğurlandı

HABER MERKEZİ (03.08.2017)- Dersim Ovacık’ta 2 yoldaşı ile birlikte ölümsüzleşen MKP MK-SB ve Genel Sekretarya üyesi Yılmaz Kes (Şahin) Dersim Merkez’de düzenlenen cenaze töreni ile sonsuzluğa uğurlandı.

Merkez Cemevi’nde bir araya gelen kitle alkış ve sloganlarla Atatürk Mahallesi’nde bulunan 17’ler mezarlığına doğru harekete geçti. 17’ler mezarlığında buluşan kitle Yılmaz Kes şahsında tüm devrim ve komünizm mücadelesinde yitirilenler adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Cenaze törenine HDP Milletvekilleri Erdal Ataş ve Alican Önlü’nün yanı sıra siyasi parti ve kurum temsilcileri de katılarak konuşma gerçekleştirdi. Yoldaşları adına yapılan konuşmada şunlar ifade edildi: “Yılmadan çeliğin nabzına su taşıyan, sınıfsız ve sömürüsüz bir yaşamın düşünü yarınlarına taşıyan Yılmaz Yoldaş’ı, Taylan Yoldaş’ın yüreğine, 17’lerin devrim gülüşüne uğurluyoruz. Kürdistan dağlarının bağrında dalgalanan Şahin gibi sevdasına kanatlanıp dövüşe dövüşe yürüdü Yılmaz Yoldaş.”

Yılmaz Kes’in mücadele de hep bir adım önde olduğunu vurgulayan yoldaşları sözlerine şöyle devam etti: “Bezgin ve dayanıksız köylülerin Şahin’i, grev çadırlarında sabahlayan işçilerin Şahin’i, proletaryanın devrim ve sosyalizm bayrağında dalgalanan nice yoldaşlarının Şahin’i, isyankâr yüreği Mahirce, devrime sunulan yüreği Sevdaca dolup taştı.

İbrahim Kaypakkaya’nın yoldaşları Yılmaz, Sevda ve Mahir’in düşleri devrim ve sosyalizm kavgasında bize ışık olacaktır. Devrim şehitleri ölümsüzdür”

Cenaze töreninde sık sık “Gerillalar ölmez, yaşasın Sosyalist Halk Savaşı”, “Yaşasın Partimiz Maoist Komünist Partisi”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Şahin Yoldaş Yaşıyor, MKP savaşıyor” sloganları atıldı.

Sosyalist Halk Savaşçısı Yılmaz Kes marş, and ve sloganlarla sonsuzluğa uğurlandı.

Ayrıca cenaze töreni asker ve polisin yoğun ablukası altında yapıldı.