21 Ocak 2018

"Mahir Yoldaş yaşıyor, MKP savaşıyor"

Dersim Ovacık’ta 3 yoldaşı ile beraber ölümsüzleşen MKP/HKO gerillası Mahir Özgül (Doktor) bugün ailesi ve yoldaşları eşliğinde sonsuzluğa uğurlandı

HABER MERKEZİ (03.08.2017)- 1 ağustos tarihinde Dersim’in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Mahir Özgül’ün cenazesi bugün Dersim Merkez’e bağlı Sütlüce köyünde defnedildi. Defin öncesi Merkez Cemevinde bir araya gelen Özgül’ün ailesi ve yoldaşları alkış ve sloganlarla cenazeyi teslim aldı. Sütlüce köyüne defnedilmek üzere yola çıkan cenaze konvoyu askerler tarafından durdurularak kimlik kontrolü yapıldı. Asker ve polislerce abluka altına alınan cenaze konvoyu içerisindeki insanlarında görüntüleri alındı.

Sütlüce köyü mezarlığında toplanan kitle ‘Mahir Yoldaş yaşıyor, MKP savaşıyor’, ‘Gerillalar ölmez, yaşasın Sosyalist Halk Savaşı’, ‘Yaşasın Partimiz Maoist Komünist Partisi’, ‘Önderimiz İbrahim Kaypakkaya’ sloganları attı. Saygı duruşuna geçen kitle ardından ‘Kızıl Anka’ marşını okudu.

HDP Milletvekili Erdal Ataş’ın da katıldığı cenaze töreninde konuşmalar yapıldı. HKO gerillası Mahir Özgül türküler ve sloganlarla sonsuzluğa uğurlandı.