21 Ocak 2018

Komünizm savaşçıları ölümsüzdür!

Dersim/Ovacık’ta MKP/HKO gerillaları ile ‘’TC’’ ordusu arasında yaşanan ve saatlerce süren muharebede 3 MKP/HKO savaşçısı ölümsüzleşti. Ölümsüzleşen gerillaların proletarya partisinin önder kadrolarından Şahin kod isimli Yılmaz Kes, MKP/HKO komutanlarından Doktor kod isimli Mahir Özgül ve MKP/HKO kadın komutanlarından Mercan kod isimli Sevda Serinyel olduğu öğrenildi

HABER mERKEZİ(02.08.2017)-Türkiye-Kuzey Kürdistan’da devrim ile karşı devrim arasındaki keskin savaşım durmaksızın devam ediyor. Devrimin zor yasasının bilimsel perspektifi ile kuşanan devrimci/komünistler emperyalizm ve bilumum burjuva gericilikler karşısında burjuva siyasal iktidarları devrimci savaşla parçalama bilinciyle ve programıyla açıktan meydan okuyarak konumlanmışlardır.

Zor’a dayalı devrim ve komünizm yürüyüşünün bedelleri de ağır olmaktadır. Devrim, sosyalizm ve komünizm mücadelesinde bugüne kadar yüzlerce, binlerce halk evladı yaşamını yitirerek ölümsüzleşmiştir. 45 yıllık şanlı tarihini ağır bedeller ve yaratılan devrimci emek ve birikimlerle bugünlere taşıyan proletarya partisi de yüzlerce kadro ve savaşçısını sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya düşüyle sonsuzluğa uğurlamıştır.

Devrim ve komünizm yürüyüşü ağır bedeller ödenerek yoluna devam ediyor. Son olarak Dersim/Ovacık’ta MKP/HKO gerillaları ile ‘’TC’’ ordusu arasında yaşanan ve saatlerce süren muharebede 3 MKP/HKO gerillası ölümsüzleşmiştir.  Yaşanan muharebede ölümsüzleşen gerillalardan birinin proletarya partisinin önder kadrolarından Şahin kod isimli Yılmaz Kes, MKP/HKO komutanlarından Doktor kod isimli Mahir Özgül ve MKP/HKO kadın komutanlarından Mercan kod isimli Sevda Serinyel olduğu öğrenildi.