24 Şubat 2018
%AM, %06 %399 %2017 %08:%Ara

Yüksekdağ’ın davası başladı

Figen Yüksekdağ’ın yargılandığı davada üçüncü duruşma Ankara Sincan Hapishanesi Mahkeme Salonu’nda görülmeye başlandı

HABER MERKEZİ (06.12.2017) - Figen Yüksekdağ’ın yargılandığı davada üçüncü duruşma Ankara Sincan Hapishanesi Mahkeme Salonu’nda görülmeye başlandı.

HDP’nin tutuklu Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın yargılandığı davanın üçüncü duruşması başladı. Duruşmayı izlemeye gelenler arasında HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Aslan, SYKP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, EMEP ve çok sayıda HDP üyesi de yer alıyor.

Duruşma salonuna sarı basın kartı olmayan gazeteciler ve yabancı heyetin alınmayacağı belirtilirken, daha sonra yapılan görüşmeler sonucunda yabancı heyetin salona alınmasına izin verildi.

Yüksekdağ’ın duruşmasını izlemek isteyen heyetler şunlar: Fransa Sol Parti, Fransa Kominist Partisi, İtalyan İlericiler ve Demokratlar Hareketi, İsveç Sosyal Demokrat Parti, Norveç Kızıl Parti, Norveç Sosyal Demokrat Partisi, Yunanistan SRİZA, İngiltere’den İnsan Hakları aktivisti ve avkutlar, Alman Sosyal Demokrat Partisi, Avrupa Parlamentosu Sol Grubu, İrlanda Sinn Fein, İngiltere İşçi Partisi, Britanya Genel Sendikası, Danimarka Kırmızı-Yeşil Birlik Grubu ile Danimarka Liberal Parti temsilcileri.