15 Aralık 2017
%AM, %06 %374 %2017 %07:%Ara

Bağlar’da 10 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

Amed’in Bağlar ilçesinde 10 yaşındaki çocuğa okul çıkışında cinsel istismarda bulunuldu. 19-20 yaşlarında erkek hala yakalanmadı

HABER MERKEZİ (06.12.2017) - Amed’in Bağlar ilçesinde 10 yaşındaki çocuğa okul çıkışında cinsel istismarda bulunuldu. 19-20 yaşlarında erkek hala yakalanmadı.

Amed’in merkez Bağlar ilçesinde 10 yaşındaki E.T. 19-20 yaşlarında olduğu belirtilen bir erkek tarafından cinsel istismara uğradı. Bir ay önce okul çıkışı eve gittiği sırada kimliği belirsiz şahıs tarafından yolu kesilen dördüncü sınıf öğrencisi E.T.'yi istismar eden erkek halen yakalanmadı. 

Okuldan eve döndüğü sırada yolu kesilen E.T.'ye kendisini rehber öğretmen olarak tanıtan erkek, 5 lira uzatarak ekmek almaya zorladı. Ekmeği alan çocuğa istismarda bulunan erkek, E.T.’nin bağırmasıyla olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Çocuğun olayı ailesine anlatması üzerine Diyarbakır Çocuk Şubesi'ne şikayette bulunuldu. Ailenin şikayeti üzerine çocuğa istismarda bulunan erkek hakkında soruşturma başlatıldı. Olayın üzerinden bir ay geçmesine rağmen soruşturmayla ilgili herhangi bir sonuç alınmazken, çocuğa istismarda bulunan erkeğin, halen okul çevresinde dolaştığını iddia eden mahalle sakini kadınlar, o günden beri tedirgin olduklarını ve bu kişinin bir an önce yakalanması gerektiğini belirtti.