15 Aralık 2017
%AM, %03 %339 %2017 %07:%Ara

Tutuklandıktan sonra en büyük şirketinin içini boşaltmış

ABD’de İran’a yönelik ekonomik yaptırımların delinmesine ilişkin yürütülen davada itiraflarda bulunduktan sonra malvarlıklarına el konulmasına karar verilen Reza Sarraf’ın, en büyük şirketi Royal Holding’in içini boşalttığı ortaya çıktı

HABER MERKEZİ (03.12.2017) - Hürriyet’ten Fırat Alkaç’ın haberine göre, 2010’da 5 milyon lira sermayeyle kurulan ve tek hissedarı Rıza Sarraf olan şirketin merkezi Aralık 2014’ten bu yana İstanbul Fındıklı adresinde bulunuyor. Sarraf’ın şirketin adını Türkiye’den ayrılmadan hemen önce (18 Mart 2016’da ABD’de gözaltına alındı) 26 Şubat 2016’da Roysar Holding olarak değiştirmiş.

Aynı adreste Royal Holding bünyesindeki Sarraf’ın diğer şirketleri Royal Denizcilik, Are Havacılık ve Safir Altın da bulunuyor.

Tutuklandıktan sonra boşaltılmış

Meclisi Mebusan Caddesi üzerindeki bulunan yedi katlı binada iki güvenlik görevlisi bekliyor. Kapıları zincirli binadaki güvenlik görevlisi Ahmet İlgin “Reza Zarrab Amerika’da tutuklandıktan sonra bina boşaltıldı. Yaklaşık 20 kişi çalışıyordu, işten çıkarıldı. Sonra bilgisayarlar götürüldü. Aylardır hiç kimse gelip gitmiyor. Maaşlarımız hesaba yatıyor. Arayan soran yok” dedi. Şirketin isminin Roysar olarak değiştirilmesine rağmen bina içerisinde Royal Holding tabelaları var.